Najlepsza pora na wycieczkę

Najlepsza pora na wycieczkę

Nie ma uniwersalnego terminu najlepszego na egzotyczną wycieczkę, ponieważ każdy kraj Trzeciego Świata ma swoją specyfikę. Jeśli marzymy o podróży w określony rejon świata, jej termin powinniśmy dostosować do panującego tam klimatu. Najlepiej wybrać porę, kiedy nie będzie zbyt upalnie lub zbyt zimno, np.

spanie tanio w warszawie tanie noclegi warszawa mokotów mokotów tanie noclegi warszawa

do Chin najlepiej wybrać się wiosną, ponieważ latem jest tu bardzo upalnie i wilgotno. Z kolei Tybet najwygodniejszy do zwiedzania jest właśnie latem ze względu na bardzo mroźne zimy. W Indiach w miesiącach letnich panują straszne upały, z kolei zimą jest dość chłodno w nocy, dlatego o wiele lepiej wybrać się tu późną jesienią – w październiku lub listopadzie.

Późna jesień i zima to także najlepsza pora, aby wybrać się do Tajlandii lub na Sri Lankę. Wiosną jest tu bowiem bardzo gorąco, a z kolei lato to czas pory deszczowej. A jak to jest w przypadku krajów Trzeciego Świata w Afryce? W Kenii gorąco jest praktycznie przez cały rok, ale za najkorzystniejszą porę do zwiedzania uchodzi zima, kiedy jest tu gorąco i sucho.

Nieco chłodniej zimą jest w Tanzanii, kiedy temperatura sięga 24 stopni Celsjusza. Z kolei najlepszy termin na wycieczkę do Maroka to wiosna i lato. Jeśli chodzi o kraje Trzeciego Świata w Ameryce Południowej, to jest w nich ciepło przez cały rok, ale najlepiej wybrać się tu w porze suchej.

W przypadku Brazylii to okres od listopada do lutego, a w przypadku np. Peru od października do maja.

Related Posts

zamkniete komentowanie.