Najlepsza pora na wycieczkę

Najlepsza pora na wycieczkę

Nie ma uniwersalnego terminu najlepszego na egzotyczną wycieczkę, ponieważ każdy kraj Trzeciego Świata ma swoją specyfikę. Jeśli marzymy o podróży w określony rejon świata, jej termin powinniśmy dostosować do panującego tam klimatu. Najlepiej wybrać porę, kiedy nie będzie zbyt upalnie lub zbyt zimno, np.

do Chin najlepiej wybrać się wiosną, ponieważ latem jest tu bardzo upalnie i wilgotno. Z kolei Tybet najwygodniejszy do zwiedzania jest właśnie latem ze względu na bardzo mroźne zimy. W Indiach w miesiącach letnich panują straszne upały, z kolei zimą jest dość chłodno w nocy, dlatego o wiele lepiej wybrać się tu późną jesienią – w październiku lub listopadzie.

Późna jesień i zima to także najlepsza pora, aby wybrać się do Tajlandii lub na Sri Lankę. Wiosną jest tu bowiem bardzo gorąco, a z kolei lato to czas pory deszczowej. A jak to jest w przypadku krajów Trzeciego Świata w Afryce? W Kenii gorąco jest praktycznie przez cały rok, ale za najkorzystniejszą porę do zwiedzania uchodzi zima, kiedy jest tu gorąco i sucho.

Nieco chłodniej zimą jest w Tanzanii, kiedy temperatura sięga 24 stopni Celsjusza. Z kolei najlepszy termin na wycieczkę do Maroka to wiosna i lato. Jeśli chodzi o kraje Trzeciego Świata w Ameryce Południowej, to jest w nich ciepło przez cały rok, ale najlepiej wybrać się tu w porze suchej.

W przypadku Brazylii to okres od listopada do lutego, a w przypadku np. Peru od października do maja.

www.zilola.pl http://www.abcgps.pl/Recaro-k967-0-3-default.html

Related Posts

zamkniete komentowanie.