W krajach Trzeciego Świata nie wszystko można fotografować

W krajach Trzeciego Świata nie wszystko można fotografować

Trudno wybrać się na egzotyczną wycieczkę do krajów Trzeciego Świata i nie zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. Z robieniem zdjęć i filmowaniem trzeba jednak uważać.

Aparat fotograficzny to przedmiot, bez którego trudno sobie wyobrazić wycieczkę nie tylko do krajów Trzeciego Świata. Dla wielu osób chęć uwiecznienia na zdjęciach niezwykłych krajobrazów, zabytków czy dzikich zwierząt to nawet główny powód organizowania całej eskapady.

Fotografowanie w wielu zakątkach świata może nas narazić na pewne nieprzyjemności. Uważać należy przede wszystkim w niektórych rejonach krajów arabskich, gdzie część mieszkańców nie życzy sobie, aby ktoś robił im zdjęcia.

Zawsze przed zrobieniem zdjęcia lepiej zapytać, czy ktoś nie ma nic przeciwko temu. Uważać z robieniem zdjęć należy także w wielu muzeach i świątyniach.

We wnętrzach może to być zakazane, dozwolone za opłatą lub z pewnymi obostrzeniami, np. wolno robić zdjęcia, ale bez użycia lampy błyskowej.

W niektórych krajach Trzeciego Świata nie wolno fotografować i filmować także obiektów wojskowych czy mostów, dlatego przed każdą wycieczką lepiej upewnić się co do obowiązujących w danym kraju przepisów i zwyczajów.

camprent.pl

Related Posts

zamkniete komentowanie.